Niezbędnik wyborcy – Pogorzela

31
10

Wybory w Pogorzeli

Kontynuacja czy nowe rozdanie? Przed takim pytaniem stoją mieszkańcy Pogorzeli. O fotel burmistrza ubiega się bowiem dotychczasowy szef gminy Piotr Curyk, ale także wieloletni radny Paweł Ciosek. Jaki będzie wynik tej rywalizacji, przekonamy się 16 listopada. Obaj kandydaci są z gminy Pogorzela, więc zapewne dobrze ją znają. Dotychczasowy burmistrz startuje z PSL-u, jego kontrkandydat z własnego komitetu.

Obydwu zadałam te same pytania. Na odpowiedzi mieli ograniczoną ilość miejsca. Porównajcie ich odpowiedzi. Może podpowiedzą Wam, na kogo oddać głos. Ci, którzy już zdecydowali, będą mogli się upewnić, pozostali dostaną porcję informacji, która pomoże im podjąć decyzję.

Z jakiego ugrupowania Pan startuje i dlaczego właśnie z tego?

Paweł Ciosek:  KWW „Ziemia Pogorzelska” jest ugrupowaniem lokalnym, nie związanym z żadną partią polityczną. W skład jej wchodzą wszyscy radni obecnej rady miejskiej w Pogorzeli, zrzeszeni w klubie radnych „Ziemia Pogorzelska” oraz kandydaci na radnych. Jest to „nasz” komitet, taki – ziemi pogorzelskej. Mamy zaufanie dla siebie.

Piotr Curyk: Biorę udział w wyborach z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego jestem członkiem od 8 lat. Wcześniej jako sympatyk tej partii brałem udział w wyborach do rady powiatu. PSL jest partią, która stara się być blisko mieszkańców mniejszych miejscowości, zwłaszcza rolników, i reprezentować ich interesy.

 

Proszę o krótki życiorys.

Paweł Ciosek: Mam 40 lat. Kochaną żonę i 6 dzieci – samych chłopaków. Ukończyłem Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem magistrem prawa. Obecnie realizuję się zawodowo jako nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli.

Piotr Curyk: Urodziłem się w 1957 r. w Pogorzeli. Już pracując w urzędzie gminy w Pogorzeli, ukończyłem studia na Akademii Rolniczej. Byłem dyrektorem Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Pogorzeli. Przez dwie kadencje zasiadałem w radzie powiatu gostyńskiego, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego i przewodniczącego. Obecnie jestem burmistrzem Pogorzeli.

 

Proszę podać 3 rzeczy, które zamierza Pan zmienić w gminie za swojej kadencji.

Paweł Ciosek: W moim programie jest 14 punktów, na których chcę się skupić. Do najważniejszych należą: dążenie do obniżenia opłat za odprowadzanie ścieków oraz wywóz  śmieci, utrzymanie podatków lokalnych na przyzwoitym poziomie, reorganizacja urzędu gminy oraz prowadzenie inwestycji w gminie w sposób ciągły i jednolity.

Piotr Curyk: Najdroższą inwestycją jest budowa obwodnicy Pogorzeli, która ma odciążyć ulice od nadmiernego ruchu kołowego, ale też dać impuls do rozbudowy miasta i powstawania nowych zakładów pracy. Będę dążył do wzrostu aktywności społecznej mieszkańców oraz rozwoju gospodarczego.

 

Proszę powiedzieć, w czym jest Pan lepszym kandydatem od kontrkonkurentów.

Paweł Ciosek: Jestem Pogorzelaninem od co najmniej 5 pokoleń. Znam mocne i słabe strony gminy. Mieszkańcy spostrzegają mnie jako twardego i konsekwentnego człowieka. Nie będę stał obok i się przyglądał, jak najpierw zabrano nam posterunek policji, a teraz szykuje się „zamach” na pocztę. Nie będę także udzielał wywiadów „rzeka” i chwalił się, co zrobiłem. To rada decyduje, a burmistrz wykonuje.

Piotr Curyk: Nie znam osiągnięć społecznych mojego konkurenta, więc trudno mi się porównać. Mam nadzieję jednak, że mieszkańcy widzą, jak w ostatnich latach miasto i gmina się zmienia, ile środków zewnętrznych udaje się pozyskać. Oferuję swoje doświadczenie i pewność, że środki finansowe są i będą wydawane rozsądnie.

 

Jaki jest Pana największy sukces samorządowy?

Paweł Ciosek: Sukces samorządowy to praca zespołowa. Nigdy nie będę mówił, że tylko „ja” coś zrobiłem. Pracowałem razem z radnymi – tymi z naszego ugrupowania, jak i z konkurencyjnego. Cel był jeden – rozwój gminy.  Wymienię tylko pobieżnie: nowe chodniki, nowe drogi, „Orlik”, place zabaw na wioskach.

Piotr Curyk: Moim największym osiągnięciem jest zdobycie zaufania mieszkańców. Dzięki nim mogłem pełnić funkcje w samorządzie gminnym i powiatowym.  Przez dwie kadencje byłem burmistrzem Pogorzeli. Namacalnym sukcesem samorządowym są jednak inwestycje i zadowolenie mieszkańców, którym pomogłem.

 

Proszę przewidzieć w procentach, ile głosów Pan zdobędzie.

Paweł Ciosek: Chciałbym tylko o jeden głos więcej od konkurenta.

Piotr Curyk: To mieszkańcy obserwując moją działalność, mnie ocenią.

 

Więcej o kampanii wyborczej w Pogorzeli w ostatniej Panoramie Leszczyńskiej na stronie piątej.

Komentarze na stronie nie są moderowane na bieżąco.
Wypowiedzi reprezentują wyłącznie poglądy osób, które je zamieściły.
  • Ania

    Paweł C powiedział cyt. ”Nie będę także udzielał wywiadów „rzeka” i chwalił się, co zrobiłem”Jak można się czymś chwalić jak się nie zrobiło kompletnie nic zarówno jako radny jak i cokolwiek społecznego na rzecz mieszkańców a chwalenie się powstaniem orlika i placów zabaw to już całkiem Żenada i Kompromitacja !!!