Tęczowy burmistrz

14
11

Czy czeka nas tęczowa przyszłość?

Impuls do napisania tego tekstu pochodzi od samego Jerzego Kulaka. Na standardowe pytanie o życiorys obecny burmistrz podał jedynie cztery „myślniki”. Przy okazji poinformował, że pracował nad tymi prostymi sentencjami trzy dni. Wychodzi jakieś cztery wyrazy na dobę. Jak to jest, że ktoś myśli trzy dni nad swoją przeszłością? Czy chce się tak korzystnie pokazać, czy może czegoś nie pokazywać? Postanowiłam trochę poszperać.


Cynk od czytelników

Właściwie za dużo szukać nie musiałam, bo otrzymałam stosowne linki od czytelników. Ale po kolei. Co odpisał Kulak pytany o życiorys? Wyglądało to dokładnie tak:

- rocznik 1982

- gostynianin od urodzenia

- burmistrz od 2010

- ojciec od kilku miesięcy

Same powszechnie znane truizmy. W żaden sposób nie mogłam nakłonić burmistrza do napisania kilku zwykłych zdań w formie oznajmującej, o czym szerzej była mowa w poprzednim tekście pt. Czwarta władza. Nie dowiemy się na przykład z tej biografii, czym zajmował się burmistrz po studiach. Czarna dziura? Skądinąd wiadomo, że był asystentem posła Marka Siwca związanego z SLD i Twoim Ruchem Janusza Palikota. Widocznie nie jest już teraz z tego dumny.

Marsz Równości

Z czego jeszcze może nie być dumny? Być może ze swoich poglądów. Jerzy Kulak, który dopiero za rok miał zostać burmistrzem Gostynia, w 2009 r. wziął udział w Marszu Równości w Poznaniu. Kolorowe baloniki, tęczowe flagi, progejowskie transparenty – te sprawy.

Marsz Równśœci, Poznań 2009; źródło: WP.pl

Jerzy Kulak prezentuje nam się już na pierwszym zdjęciu w fotorelacji zamieszczonej na Wirtualnej Polsce – pod czerwonym transparentem. Zresztą zobaczcie sami całą galerię.

Minęło pięć lat. W życiu młodego człowieka to sporo czasu. Zapytałam więc burmistrza o kwestie dotyczące aktualnego światopoglądu.

1) Czy w dalszym ciągu podpisuje się Pan pod inicjatywami firmowanymi przez  środowiska homoseksualne organizujące Marsze Równości?

2) Czy brał Pan udział  (przed 2009 r. lub po nim) w innych Marszach lub Paradach Równości?

3) Czy jest Pan za wprowadzeniem legalizacji związków partnerskich obejmujących także osoby homoseksualne?

4) Czy uważa Pan, że homoseksualiści są w Polsce dyskryminowani?

5) Zbliża się 11 listopada i stąd pytanie, czy jest Pan zwolennikiem czy przeciwnikiem słynnej warszawskiej tęczy?

Jerzy Kulak uchylił się od odpowiedzi, prosząc o doprecyzowanie „jakie środowiska mam na myśli”. Widocznie określenie „homoseksualne” jest dla burmistrza za mało konkretne.

Za Palikotem z ulotkami

Na czas tej kampanii burmistrz odciął się też od swojej lewicowej przeszłości, o czym pisałam m.in. w tekście Gostyńskie kameleony. Stworzył swój komitet. Jerzy Kulak lansuje w tej kampanii hasła odpolitycznienia samorządu, pozostając dalej członkiem SLD. Urzędujący burmistrz od maja nie chce mieć nic wspólnego z lewicą, choć korzysta z jej oficjalnego poparcia, do czego nawiązywał tekst Kto za kim stoi.

Jeszcze w maju tego roku Jerzy Kulak w ogniu aparatów mediów gościł na rynku Marka Siwca, kandydującego do Parlamentu Europejskiego. A dwa lata temu w doborowym towarzystwie Janusza Palikota roznosił ulotki w Jarocinie, promując lewicowego kandydata na burmistrza tego miasta.

Tęczowy Gostyń?

Jerzy Kulak poczuł się obrażony pytaniem go o przeszłość. Uznał to za osobisty atak. Ale dlaczego przypominanie czyichś poglądów miałoby być dla niego obraźliwe? Przecież to idealna okazja do promowania bliskich sobie przekonań! Może właśnie dzięki przypomnieniu swojej przeszłości zyska Pan dodatkowe głosy – w tym przypadku gostyńskich gejów i lesbijek. Żeby była jasność – osobiście nie mam nic przeciwko osobom homoseksualnym. Lubię po prostu, kiedy ludzie mówią wprost, z jakim środowiskiem sympatyzują.

Wyborcy mają też prawo znać Pana poglądy społeczno-polityczne. Szczególnie kiedy je Pan publicznie manifestuje – w końcu nie pytam o prywatne osądy wygłaszane przy rodzinnym stole. Pana przekonania powinny być dla wyborców transparentne. Zbudował Pan rynek z kolorowymi fontannami. Może w przyszłości dobuduje Pan równie nowoczesną i kolorową tęczę? Co by nie było, nie odciął się Pan od jej warszawskiego odpowiednika, tylko dopytywał, „co oznacza popieranie środowisk homoseksulanych”. Dla mnie oznacza ono choćby maszerowanie pod tęczowymi flagami i progejowskimi transparentami. A dla Pana?

To nie atak. To ukazanie pewnej prawdy, i to utrwalonej na zdjęciach oraz filmach. Chyba się Pan jej nie wstydzi?

Komentarze na stronie nie są moderowane na bieżąco.
Wypowiedzi reprezentują wyłącznie poglądy osób, które je zamieściły.
 • sympatyk

  Jest pani śmieszna i obrzydliwa w tej swojej nagonce.

 • jak 16letnia Józia

  Żal mi pani, proponuję zgłosić się na terapie do specjalisty (terapia antyKulakowa), czego tak pani zazdrości? Żenada!!!

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Ale co nagannego jest w promowaniu wartości bliskich osobie, z którą Pani sympatyzuje?

 • pielgrzym

  A może warto, tak dla równowagi, napisać równie „wnikliwy” artykuł o drugim kandydacie na stanowisko burmistrza? Przybliżyć historię jego życia, prawdziwe poglądy i ich ewolucję… Może?

  • czytelniczka regiopisu

   Chyba nie byłby tak niewygodny dla kandydata, jak ten. Nie kojarzę, aby Marcinkowski kiedykolwiek przemilczał, jakiś fakt z życiorysu. Nie miał chyba nigdy takiej potrzeby. Od zawsze związany z samorządem. Chyba, że dla kogoś zagraniczne stypendium jest złe. Gratuluję autorce ciekawych spostrzeżeń. Inteligentnie i prawdziwie.

   • pielgrzym

    No i właśnie o to chodzi. Z tego artykułu jednoznacznie wynika, jakie poglądy ma autorka artykułu. I nie myślę tylko o sympatiach politycznych. Publikowanie tego typu artykułu na godziny przed wyborami jest co najmniej dwuznaczne. Czy nie jest tak, że obiektywny dziennikarz powinien ukazać obie strony z równą starannością. Boli mnie, że mieszkam w mieście, gdzie fakt udziału w Marszu Równości jest powodem do wstydu. Swoją drogą może faktycznie jest tak, że autorka jest na usługach Kulaka i w tak wysunlimowany sposób pozyskuje dla niego głosy? Po lekturze atykułu zdecydowałem, że zagłosuję na obecnego burmistrza, mimo że nigdy nie sympatyzowałem z lewicą. Dobra robota!!!

    • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

     Panie pielgrzymie, złą drogą Pan poszedł.

     Udział w Marszu Równości nie musi być powodem do wstydu. Dla niektórych osób może być wręcz powodem do dumy!

     Powodem do wstydu może być co najwyżej ukrywanie tego faktu i unikanie odpowiedzi na pytania o własną przeszłość polityczną. Burmistrz Kulak mógł się od Marszu odciąć lub wręcz przeciwnie – pochwalić się nim. Nim lub nimi, bo na pytanie czy brał też udział w innych marszach lub paradach, również mi nie odpowiedział.

     A dziennikarska rzetelność kazała mi nie tylko ujawniać materiały, które do mnie dotarły, ale także zapytać samego zainteresowanego o komentarz. Niestety – nie udzielił go. Widocznie nie ma teraz na ten temat nic do powiedzenia.

     • ????

      czy wy nadal nic nie rozumiecie??? Pani Lilo teksty ma chyba panie zbyt inteligentne….bo wiele osób ich nie rozumie. Jak już pisałam nikt nie powienien się wstydzić swoich poglądów i o to chodzi.

     • pielgrzym

      No właśnie, proszę pisać prościej do nas prostaków…:)

     • pielgrzym

      Czas pokaże kto z nas pobłądził… Przecież Pani doskonale wie, że omawiany artykuł nigdy by nie powstał gdyby w opinii większości wyborców z naszego regionu mógłby to być powód do dumy. Skończmy więc te gierki słownenie licujące z naszą inteligencją. Deklaruję jednak, że nadal będę śledzić regiopis i mam nadzieję, że po wyborach będzie okazja do dyskusji otwartym tekstem o faktycznych bolączkach naszego regionu. Chętnie Pani podrzucę kilka ważkich tematów do opisania. Wszystkiego dobrego życzę:)

   • Mike

    Znamy z moją „lepszą połówką” osobiście Kubę i Roberta. I albo udajesz, że znasz Roberta i jego zalety i wady, albo jak pisała Pani Liliana o innych osobach, aktywnie pracujesz w sztabie wyborczym. Nie mówię, że Kuba był święty, ale tyle samo faktów znam z życia Roberta.
    Tym jednak OBIEKTYWNA DZIENNIKARKA nie chciała się zająć.
    Wniosek prosty, jak się komuś sprzyja, to się o nim nie pisze, a jak się o nim nie pisze, to się nie jest DZIENNIKARZEM przez duże D. No ale poziom E-lki taki jest.

 • Zdegustowany prawicowiec

  Osobiście nie toleruje,nie lubię i nie popieram homoseksualistów, ale tego co tutaj pani zaczęła uprawiać na tym blogu to już NIENAWIDZĘ !!!!! Pani pisze jak to inne media są na „usługach” burmistrza, a pani to chyba ma podpisany kontrakt ze Starostwem na swoje artykuły. Jest pani bardziej stronnicza niż wspomniany w innym artykule portal gostyń24.pl.

  Na zakończenie powiem tak. Nie zamierzałem iść na wybory, ale pani mnie zmotywowała!!!! Pójdę i oddam swój głos na Jerzego Kulaka i tak samo zrobi moja rodzina.

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Widzę, że sztab wyborczy Jerzego Kulaka staje na głowie, żeby jakoś to ograć :)

   A mogę wiedzieć, kogo dokładnie zmotywowałam – z imienia i nazwiska?

   • Zdegustowany prawicowiec

    Proszę bardzo Bogdan Szymański.

    • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

     No dobrze Panie Bogdanie. Nawet jeśli Pan istnieje (choć stara zasada mówi, że jeśli kogoś nie ma na Facebooku to nie istnieje ;) to cieszy mnie, że potrafię aktywizować ludzi do korzystania z praw wyborczych. I to od razu całą rodzinę! A duża to rodzina?

     Czyli jednak mój blog spełnia ważną i pożyteczną funkcję społeczną. Dziękuję za docenienie :)

     PS. A jest mi naprawdę obojętnie, na kogo Pan zagłosuje. Nie jestem członkiem żadnej partii politycznej i interesuje mnie tylko to, aby przygotować ciekawy tekst. Obojętnie kogo by dotyczył.

  • obserwatorka

   jest tylko różnica o jest blog a gostyn24 to gazeta…nie dziwi pan fakt że piszą tylko o kulak? nich pan się wieczorem przejdzie obok redakcji zdziwi się pan kogo można tam spotkać.

   • Michał

    dziennikarski blog kolego
    Uprzedzając pytanie Pani Lili
    Michał Kaźmierczak – obecnie mieszkanin Wrześni

    • ????

     ale nadal blog..a swoich poglądów nikt nie powinien się wstydzić!!!!!!

     • Michał

      blog dziennikarski – tak samo jak gazeta24 przekazuje informacje, które w jakiś sposób kreują opinię. Skora zarzuca się Kubie, że „opłaca” gazetę24 (bo piszą pozytywy o Kulaku), to wniosek OCZYWISTY (jeżeli kojarzysz fakty) powinien być taki, że Robert opłaca Panią Lilianę aby szkalowała wizerunek Kuby.
      Jeżeli zrozumiałeś przekaz „niewiadomko”

 • Kuki

  Ooo w końcu ktoś się wyłamał i pokazał trochę prawdy, każdy ma przeszłość taką jaką ma i trzeba to zaakceptować a nie odcinać się od tego. Brawo dla autorki za pokazanie rzeczywistości :D Przecież wszystkie te lokalne portale są tak partyjne że czasami nie czytając tekstu już wiemy od razu jakie będzie jego zakończenie. Brawo za odwagę!!

 • Jakub

  Witam serdecznie,
  Chcialbym przeczytac tez artykul dotyczacy Pana Marcinkowskiego

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Oczywiście. Jeżeli ma Pan jakieś informacje o Robercie Marcinkowskim (lub kimkolwiek innym), które mogą być interesujące z punktu widzenia mieszkańców, proszę do mnie napisać.

   Na pewno się nimi zainteresuję.

   • Michał

    A czy to nie powinno być zadanie obiektywnego dziennikarza, aby prześwietlać obydwie strony. Sama Pani pisała, że postanowiła prześwietlić a o Panu Robercie my mamy dawać informacje. Jak to mówi moja Żona „Żal.pl”

 • dzu

  Po tej wczorajszej zapowiedzi naprawdę spodziewałam się czegoś dużo mocniejszego, ale jak widać „haki” się pokończyły ;) Żenujące, co tu Pani wypisuje… Takie pokłady jadu szkodzą nie tej osobie, na którą są wylewane :)

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   No trudno. Nie każdy tekst musi być dobry. Ale zapraszam do czytania kolejnych :)

  • jak 16letnia Józia

   Zgadzam sie z Tobą dzu :)

 • zdziwiona

  nie rozumiem…oburzacie się tym wpisem ale czy pani lila napisała kłamstwo? napisała to o czym powinniśmy wiedzieć…pytanie dlaczego kulak się tego też wstydzi.

  • Wyborca.

   Nie wstydzi się, tylko nie daje się prowokować.
   Gdyby powiedział że jest za gejami to redaktorka rozdmuchała by to przed emerytami.
   Przyznając że jest przeciw( samobujstwo medialne) od kilku lat gejostwo jest promowane w mediach.

   Pani redaktor zastawiła niezłą pułapkę.

 • nnvmen

  Marny tekst. Jawnie Pani atakuje burmistrza. Poza tym każdy kto ma trochę oleju w głowie będzie unikał niewygodnych tematów.

  • ????

   sowje poglady to niewygodny temat??? od kiedy???

   • nnvmen

    Jak na czymś ci zależy, chcesz coś osiągnąć, a wiesz że pewne rzeczy mogą w tym przeszkodzić to raczej o nich nie wspominasz.

 • sympatyk

  W sumie to nie wiem o co to całe HALO. Pani Lila nie napisała nic nowego. Poglądy poglądami ale Kulak przez 4 lata pokazał, że jego przekonania w żaden sposób nie przeszkadzają w sprawnym rządzeniu. Między innymi dlatego ma mój głos.

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Ja też nie rozumiem, z czym mają problem niektórzy komentujący :)

   Napisałam prawdę – jak słyszę powszechnie znaną – de facto promując osobę i poglądy obecnego burmistrza.

   Dlatego miło mi gościć na Regiopisie zarówno zwolenników jak i przeciwników Jerzego Kulaka, Roberta Marcinkowskiego, Jerzego Woźniakowskiego itp. itd.

   Nie o osoby mi idzie, a o jawność i ponoszenie konsekwencji podejmowanych decyzji. Mam wrażenie, że właśnie to leży w interesie mieszkańców regionu. Niech każdy zdecyduje sam, kogo popiera. Ale niech ma możliwie pełną wiedzę na temat kandydatów.

   • pielgrzym

    Jeśli chodzi o jawność działań, proszę o artykuł traktujący o działalności Starostwa Powiatowego, choćby w zakresie oświaty czy pomocy społecznej. Chętnie poznam też kulisy zmiany starosty oraz rozliczenia odchodzącego Starosty z podejmowanych działań. Pozdrawiam!

 • ja

  jesli pytanie jest mało precyzyjne to należy dopytać, czy woli być czynny czy bierny….:D

 • masakra to czytać

  Ciekawe ile Pani zapłacił Marcinkowski, żeby napisała Pani takie coś i posunęła się do tak niskiego poziomu…. żal … i tak Jurek wygra ! A może po prostu macie romans ? hmmmm?

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Tak, tak, to właśnie to! ;)

   Ludzie, nie bądźcie śmieszni. Nie wszystko na tym świecie można kupić – i nie każdego.

   Dlaczego niektórym nie mieści się w głowach, że są osoby, którym chodzi po prostu o zasady? Czy ludzie, którzy tak piszą, sami załatwiają swoje sprawy przez łóżko i łapówki? W jakim świetle stawia to zwolenników obecnego burmistrza, którzy zaczynają tu tworzyć takie teorie?

 • żal

  20 lat nie byłam na wyborach, ale po tym artykule upewniłam się że muszę iść i zagłosować oczywiście na Kulaka

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   I świetnie! Miło mi, że potrafię aktywizować ludzi do korzystania ze swoich praw wyborczych. Jak tak dalej pójdzie, to takie wypowiedzi jak powyższa doprowadzą do przyznania mi Lauru Gostynia lub jakiejś innej formy docenienia mojej działalności na rzecz lokalnej społeczności ;)

   Od początku podejrzewałam, że przybliżenie poglądów Jerzego Kulaka może mu przysporzyć głosów. Choćby gejów i lesbijek, którzy zapewne docenią jego zaangażowanie w walce o ich prawa. I może nawet zaktywizuje ich to do wzięcia udziału w wyborach :)

  • jean

   i tak pewnie zrobi wiekszosc mam nadzieje jak rowniez i ja :P

 • ta z góry

  napisz Lillo jak to Marcinkowski wwiózł się do samorządu na plecach swojego mentora p. Sobkowiaka

 • zazenowana

  najbardziej zaatakowana osoba jest pani lila. ni napisała nic obrazliwego skoro ktoś należy do partii lewicowej to właśnie to są jego poglądy. jeśli ktoś napisze o mnie że jestem przeciw aborcji i związkom homoseksualnym to nie odbiore tego jako ataku bo to prawda. nie róbcie afery z niczego.

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   I o to chodzi :)

   • wyborca

    zgadzam się…jęzli ktoś ma takie poględy nie ma nic przeciwko ale jeżeli ktoś się tego wstydzi to coś jest nie tak…pozdrawiam wszytskich wyborców…najważniejsze abyśmy głosowali zgodnie ze swoimi wartościami i sumieniem:)

 • wyborca

  Prawda w oczy kole. Nic dodać, nic ująć. Oceniam obiektywnie. Na wybory się wybieram i oddam głos na Pana Marcinkowskiego wcale nie dlatego, że Pan Kulak chodził z Palikotem czy był na jakiejś paradzie. Zagłosuję, bo szanuję Roberta Marcinkowskiego jako człowieka pracowitego, otwartego i takiego, który po prostu nie wstydzi się swoich poglądów.

  • jean

   tja i na wiosce „wlazl” gdzie ludzie obierali cebule i pochwalil jakie maja piekne jablka :D

 • andrzej

  Szkoda że ludzie nie czytają ze zrozumienie, szkoda że tak Panią atakują. Niestety tak jest w niektórzych środowiskach, że niezależnie co sie napisze im zawsze będzie źle. Człowiek pochwali, źle że za mało, coś się napisze niepochlebnego, źle bo obraza. Mysle że każdy już wybrał, każdy teraz broni swojego, nikt zdania nie zmieni.
  Ja zagłosuje na Pana Marcinkowskiego, wybieram świadomie!!

 • andrzej

  A ten kto boi się mówić o swich poglądach powinien wstydzić się samego siebie.

 • edek

  a co wczoraj robił burmistrz u Pana w redakcji po godzinie 17? bo to nie wyglądało na wywiad…
  No tak to ta niezależnośc Pana portalu…

 • poznanianka

  Marne pioro, gdy sie nie ma nic do powiedzenia wywleka sie bzdury bez wiekszego znaczenia calkiem jak na pudelek.pl Czytam teksty zamiast dobrego kabaretu ha ha ha… Mysli pani ze zmieni swiat ze macwartosci, brak slow. Uswiadomila mi Pani ze mam i bede miala tolerancyjnego Burmistrza … prosze poczytac w slowniku co to slowo znaczy i zaczac sie jej uczyc z szacunkiem w parze … obraza pani ludzi i ich inteligencje…czytelnikowi az robi sie wstyd ze mozna byc tak przyziemnym i wyrachowanym…szkoda czasu szkoda slow

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   No właśnie nie wiemy, jak bardzo jest tenże burmistrz tolerancyjny obecnie, ponieważ nie potwierdził swojego obecnego poparcia dla Marszu Równości. A brał w nim udział już chwilę temu.

   Ale też nie zaprzeczył temu poparciu i braniu udziału w innych imprezach firmowanych przez środowiska homoseksualne.

   A gdzie tu jawność poglądów? Popiera Marsze Równości – ok, ale niech to jasno powie. Jeśli jest przeciwny – podobnie. Wyborcy mają prawo wiedzieć, jakie są obecne pogląd kandydata, które przecież niegdyś publicznie demonstrował.

   Jeśli coś jest tu wyrachowane, to właśnie to taktyczne milczenie. „Niech sobie myślą, co chcą, byle mnie wybrali.”

   • poznanianka

    Zaden juz komentarz czy wprost czy miedzy wierszami nic juz Pani nie pomoze…jednak krotkowzrocznosc…niech Pani tkwi w tym blednym przekonaniu, ze pisze „teksty”… my potraktujemy je jako chwile prawdziwego rozbawienia, to tez jest ludziom porzebne. A wracajac do zyciorysu NASZEGO BURMISTRZA uwazam, ze bardziej odpowiedniego zyciorysu byc nie moze.
    Inteligentnie zawarte w 4 wersach sedno, reszta jest zbedna:
    - mlody
    - swoj czlowiek
    - doswiadczony
    - szczesliwy
    … rzeczywiscie jest czego zazdroscic!!!
    To wszystko tlumaczy, a kto madry ten wie..
    Za chwile wszystko stanie sie jasne czy kolorowe, jak fontanny ktore w wszyscy Uwielbiamy :)
    Bez odbioru.

   • poznanianka

    Zaden juz komentarz czy wprost czy miedzy wierszami nic juz Pani nie pomoze…jednak krotkowzrocznosc…niech Pani tkwi w tym blednym przekonaniu, ze pisze „teksty”… my potraktujemy je jako chwile prawdziwego rozbawienia, to tez jest ludziom porzebne. A wracajac do zyciorysu NASZEGO BURMISTRZA uwazam, ze bardziej odpowiedniego zyciorysu byc nie moze.
    Inteligentnie zawarte w 4 wersach sedno, reszta jest zbedna:
    - mlody
    - swoj czlowiek
    - doswiadczony
    - szczesliwy
    … rzeczywiscie jest czego zazdroscic!!!
    To wszystko tlumaczy, a kto madry ten wie..
    Za chwile wszystko stanie sie jasne czy kolorowe, jak fontanny ktore wszyscy Uwielbiamy :)
    Bez odbioru.

    • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

     Intuicja mi podpowiada, że pisze do mnie członek sztabu wyborczego Jerzego Kulaka, a może nawet ktoś z jego rodziny – normalni ludzie się aż tak nie angażują.

     Ale faktycznie przestańmy już, bo mamy ciszę wyborczą :)

     • poznanianka

      Pudlo. Normalny czlowiek

     • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

      Właśnie widzę… ;)

     • ona

      Również podzielam zdanie poznanianki i nie jestem ani rodziną ani znajomą Pana Kulaka a nawet nie jestem z Gostynia a mimo to zgadzam się w 100%…. śmieszne są te teksty

     • jak 16letnia Józia

      to członek sztabu wyborczego albo ktoś z rodziny to nienormalni ludzie?
      A pani, pani Lilu jest normalna? Przecież sama pani pisze że normalni ludzie się tak nie angażują.

 • ewa

  Nie pozostaje chyba już nic innego, pani redaktor, jak „tęczowa emigracja” :)

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   No to będzie… kolorowo :)

 • poznanianka

  Czy pojawi sie nowy tekst z przesłaniami/zarzutamii, ze wszyscy wyborcy sa z rodziny lub sztabu Pana Jerzego Kulaka lub moze nie sa normalni? Teczowo-radosny poniedzialek!!! Jak dobrze, ze sa miasta, gdzie Pokora ma znaczenie. Co by tu Pani poradzic na frustracje … ? moze spacer po gostynskim klimatycznym rynku zamiennie z chwila wytchnienia na fantastycznych parkowych ławkach

  • jak 16letnia Józia

   Pani Lilu! Halo halo proszę odpowiedzieć poznaniance :) Tęcza tęcza cza cza cza :)

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Jak widać Gostyń okazał się miastem gay-friendly. I super!

   Czekam zatem na uczczenie tego osiągnięcia wyborczego poprzez zbudowanie prawdziwej tęczy, która – tym razem już całkiem jawnie – będzie podkreślać poglądy włodarzy miasta.

 • Ela s

  Lilu lilu lilu lajjj już się w Kulaka nie zaczepiaj :)
  Płacze pani razem z przyjacielem z SKW? Tak bywa mamy demokracje. Nie płaczemy. My wygraliśmy a Wy? Heh Żal!

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   To prawda, że Wy wygraliście (sztab Kulaka, SLD, Gostyń24).

   Ale nie wiem czemu przebija z tego domniemanie, że ja przegrałam. Moją wygraną są poczytne artykuły. A nic nie da mi więcej materiału do pisania niż Wasze rządy.

   Mówiąc wprost – MY wszyscy wygraliśmy :)

 • gostynianka

  W innym tekście zarzuca Pani portalowi gostyń24.pl, że jest tubą Jerzego Kulaka, podczas gdy Pani blog to tuba Roberta Marcinkowskiego. Do tego tak nieudolna, że chłopina przegrał z kretesem. Mieni się Pani dzennikarką więc pytam, gdzie naczelna zasada dziennikarska, czyli obiektywizm? Do tego obraża Pani mieszkańców nazywając ich nienormalnymi, oraz próbuje Pani manipulować wolnym wyborem każdej osoby dorosłej czyli podważa Pani demokratyczne zasady państwa. takim dziennikarzom dziękujemy.

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Nie nazywam mieszkańców „nienormalnymi”. Nazywam tak osoby, które udając tych zwykłych mieszkańców wypisują peany na cześć jednego z kandydatów. Żeby było zabawniej, pisała je „poznanianka” krzycząc „NASZ BURMISTRZ”. Jej burmistrzem może być co najwyżej Ryszard Grobelny, choć to i tak nie jest takie pewne, czy wygra w drugiej turze.

   Normalni, czyli zwykli, mieszkańcy mają w d… Wasze partyjne interesy, głosowali wg własnego uznania np. dla rynku i skwerków. Ale na pewno będą zainteresowani, jak się z tą przyznaną Wam właśnie władzą będziecie obchodzili. I ja się temu też będę dokładnie przyglądać :)

   • poznanianka

    Przewidywalna odpowiedz.
    Akcent chybiony.

    Nie ma pani takiej mocy, by decydowac kto jest czyim Burmistrzem w sercu, czy pozbawiac radosci z powodzenia w Miescie Rodzinnym.

    Za opinie pani obraza?

    Nie mam zwyczaju uczestniczyc w grach psychologicznych.
    Glowna zasada bycia szczesliwym to unikanie ludzi toksycznych!
    dlatego Z E G N A M

    P.S. Czekam na pani Nobla

    • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

     „Burmistrz w sercu”, i to przez wielkie „B” :D

     Czekam na koszulki z napisem „I love Kulak” (najlepiej z serduszkiem pośrodku). Lubię takie groteski. Już się po prostu nie mogę doczekać nowej kadencji :)

     Dawno nikt mnie tak nie rozbawił. I w tych oto okolicznościach to mi śmie Pani zarzucać rzekome sympatyzowanie z Marcinkowskim?! Toż to Himalaje hipokryzji.

     Podobała mi się też sentencja „Przewidywalna odpowiedź”. To już musiało Pani naprawdę zabraknąć słów w gębie. No bo i co tu odpowiedzieć? „Poznanianka” mówi o swojej (siostrzanej?) miłości do JEJ BURMISTRZA.

     „I love groteska” :)

     PS. Nie wiem, czemu ma Pani czekać właśnie na mojego Nobla. Żeby ta przygryzka miała sens, powinno być tam napisane „Pulitzera”. Ale przedtem
     musiałaby to Pani wiedzieć :)

     • Michał

      Pani Lilo, dlaczego Pani nie odpowie „gostyniakowi” powyżej.
      Słabe pisanie, takie jakie Pani preferuje i odarcie z pozorów jaki Pani usilnie stara się stwarzać nie pozwolą merytorycznie odpowiedzieć, no oczywiście poza obrażaniem „poznanianki”.
      No coż, jak się w życiu prywatnym nie układa i jest się słabym człowiekiem to i w życiu publicznym nie ma co zaprezentować.

      Bez szacunku

   • gostynianka

    Droga Pani informuję, że jestem zwykłą mieszkanką Gostynia i nie łączą mnie żadne więzy ani rodzinne, ani towarzyskie, ani zawodowe z Panem Jerzym Kulakiem, nigdy też nie należałam do żadnej partii. Dlatego proszę nie pisać w odpowiedzi na mój komentarz „wasza władza”, „wasze partyjne interesy”, bo zachowuje się Pani tak samo jak skrytykowana przez Panią poznanianka. Głosowałam na Pana Kulaka, bo doceniam to co zrobił dla Gostynia i w jakim stylu.
    A skoro jest Pani za jawnością i szerzeniem wiedzy dlaczego przed wyborami nie opisała Pani poczynań Pana Starosty? Nie rozliczyła go Pani z tego co zrobił dla powiatu? Nie opisała pani jak po trupach maszeruje po szczeblach kariery? Jak brutalnie atakował obecnego burmistrza podczas kampanii wyborczej?
    Wywlekała Pani obecnemu burmistrzowi jakieś drugorzędne historie, a nie zająknęła się nawet o tym, że jak zabrakło miejsca w gminie i powiecie to Pan Marcinkowski przemieścił się na urzędnicze stanowisko do magistratu w Jarocinie. Co dobitnie świadczy o tym, że nie ważne gdzie, byle zawsze przy władzy. Zresztą w obecnych wyborach Pani ulubieniec też obstawił dwa stanowiska. Bo jak nie wyjdzie na jednym, to może się uda na drugim.
    Gdyby Pani to wszystko opisała mogłaby Pani teraz pisać o jawności, o prawie do kompletnej informacji i innych bzdetach, którymi się Pani nieudolnie zasłania. Ale tego Pani nie zrobiła, więc niech już Pani nie brnie w hipokryzję i stronniczość, a i władzy niech się Pani za bardzo nie przygląda, bo robi to Pani bardzo wybiórczo, co pokazują blogowe posty.

 • kaligula

  Droga pani „redaktor”. Cóż mam powiedzieć. Ośmieszyła się pani na całego. Czy wydaje się pani że mieszkańcy Gostynia dadzą się nabrać na pani „bezstronne” wpisy 2 dni przed wyborami? Jako tuba Marcinkowskiego dała pani plamę większą jak po katastrofie tankowca. Robercik powinien zerwać z panią wszelkie kontakty.
  PS – piszę z małej litery „pani” ale wyraża to mój szacunek dla pani pismactwa.
  Kiedyś przed laty kiedy był on znacznie większy. Straciła go pani myślę że nie tylko u mnie, swoją stronniczością nie godną prawdziwego dziennikarza. I dziwię się że pani szefowie z Panoramy Leszczyńskiej jeszcze to tolerują

  • http://regiopis.pl Lila Gabryelów

   Dla przyzwoitości muszę zdementować, że mam jakiekolwiek kontakty pozazawodowe z panem Marcinkowskim. Myślicie swoimi kategoriami i mi je przypisujecie.

   A o tym, że nie była to akcja przed wyborami, już niedługo się przekonacie, bo ja się dopiero rozkręcam :)

 • isabelle

  Wprawdzie widzę stronniczość Pani L. Jednak nie razi mnie ona zbytnio, gdyż jest to subiektywny blog, nie koniecznie musi być opiniotwórczy i odzwierciedlać nastroje naszych mieszkańców. Pani Lilla nie jest w tym konkretnym przypadku dziennikarzem tylko osobą prowadzącą bloga. Coś na wzór bloga modowego, na którym to przedstawione są wizje ludzi go prowadzących zgodnie z zasadą „nie to co ładne,jest ładne tylko to co się komu podoba”

  • poznanianka

   Wzywając do odpowiedzi, wyrażając opinie wprost, a nawet atakując czyni go publicznym…wchodząc „butami” w czyjąś prywatność zaprasza do takiej dyskusji … prawdopodobnie to celowe taktyki … Godzą w zasady ERYKI, stąd owe poruszenie, nie ma to związku z modą. Istnieje znacząca różnica między asertywnością a bezczelnością (bo gdyby na modowym blogu wstawiać zdjęcie osoby i krytykować np. jej styl ubierania to już ewidentne zaproszenie do interakcji i nawet jeśli stałoby się tak raz, … ale przy wielokrotnym zyskuje już ton poniżania)

  • kaligula

   isabelle pani Lila może sobie pisać co chce na swoim blogu, gorzej że robi to samo jako dziennikarka Panoramy Leszczyńskiej. Poczytaj jej pełne „obiektywizmu” doniesienia. Nie znajdziesz w nich ani jednego słowa krytyki Marcinkowskiego i jego kliki, są natomiast pełne zjadliwych uwag do burmistrza Kulaka.

 • Mariusz

  Nosz kur….. !!!!

  Teraz mi to mówicie ??

  Gdybym wiedział to bym nie zaglosował na tą tęczową hołote

  • figo fagot

   Mariusz tacy jak ty są najgroźniejsi dla tego kraju – wielkie g…. wiedzą a i tak idą głosować :)

   • Mariusz

    cwaniaczki, kameleony jeb…e!

    jeszcze tęczę nam tu postawcie. za ten numer to u kiboli i ludzi o tradycyjnych wartościach macie przesrane!

    „więcej dla mieszkańców”. chbya dla pedałów !!!

 • gość
 • Johny

  Tylko pod tęczą, tylko pod tym znakiem
  Gostyń jest Gostyniem, a Kulak Kulakiem

  :)

 • kaligula

  Jak widać Gostyń okazał się miastem gay-friendly. I super!

  To zdanie pokazuje „twarz” pani Gabryelów.

  Tak oceniła mieszkańców Gostynia, wyborców Jerzego Kulaka na stanowisko burmistrza.

  I śmie jeszcze twierdzić że jest obiektywną dziennikarką i prowadzącą bloga.

  W jednej z odpowiedzi pani Lila pisze cyt. „A o tym, że nie była to akcja przed wyborami, już niedługo się przekonacie, bo ja się dopiero rozkręcam :)”
  Droga „dziennikarko”/blogerko nie strasz bo nie wystraszysz. Już i tak coraz mniej ludzi czyta twoje wypociny. Swoimi śmiesznymi tekścikami nie odwrócisz faktu że mieszkańcy Gostynia wybrali tego którego próbowałaś zdyskredytować, olali tego którego byłaś tubą przedwyborczą.
  I uważaj na wylewającą się żółć… może doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwośći